Deze site gebruikt cookies om haar bezoekers beter te begrijpen en maakt gebruik van iframes.
Op zondag 21 juni, de langste dag van het jaar, nodigt buitenplaats Kasteel Wijlre je uit voor de zomereditie van Season Session. Tijdens deze zintuiglijke dag komen kunst, natuur en tijd samen in tentoonstellingen, tuin en een veelzijdig publieksprogramma.
Ontdek Catasterism van Giorgio Andreotta Calò, waarin water als vormende kracht centraal staat, en Changing Rooms van Minne Kersten, over de sporen van menselijke aanwezigheid in architectuur. In de pluktuin van Elspeth Diederix ervaar je hoe inheemse bloemen het seizoen zichtbaar maken in kleur, geur en biodiversiteit.
Gedurende deze midzomerdag kun je deelnemen aan een Art Walk & Talk met Xander Karskens, een smartphone-fotoworkshop in de tuin en interactieve performances van studenten van Hogeschool Zuyd.
Om 13.00 uur wordt de pluktuin van Elspeth Diederix feestelijk geopend in bijzijn van de kunstenaar.
De dag wordt afgesloten met een artist talk met Minne Kersten.
De zomereditie van Season Sessions maakt deel uit van het jaarprogramma waarin de buitenplaats onderzoekt hoe natuur, materie en niet-menselijke krachten onze waarneming beïnvloeden.
Praktische informatie
Deelname aan de activiteiten is gratis op vertoon van een geldig entreebewijs, tenzij anders vermeld.
Programma
Tussen 11.00 en 16.00 uur ontvouwt zich een veelzijdig programma op de buitenplaats, in de tuin en in het Kasteel.
11.00 – 13.30 uur Smartphone-fotoworkshop | Pluktuin
Bezoekers kunnen deelnemen aan een verdiepende smartphone-fotoworkshop in de pluktuin, begeleid door Land van Kalk, waarin het vastleggen van sporen en details centraal staat. Aanmelden via Land van Kalk: klik hier. Kosten: €47,50
12.00 – 13.00 uur Art Walk & Talk | Start bij Hedge House
Directeur van de buitenplaats Xander Karskens – ook curator van de tentoonstellingen -verzorgt een Art Walk & Talk langs de tentoonstellingen en de tuin, waarin hij ingaat op de thematische samenhang tussen de werken en het jaarprogramma.
13.00 uur Feestelijke opening pluktuin door kunstenaar Elspeth Diederix | Pluktuin
12.30 – 15.00 uur Interactieve performances | Tuinen en Kasteel
Studenten van de opleiding Docent Beeldende Kunst en Vormgeving van Hogeschool Zuyd presenteren interactieve performances in relatie tot de tentoonstellingen op bijzondere plekken in de tuin en het Kasteel. In projecten als De kunstmachine en Paper Garden worden bezoekers actief betrokken bij het verzamelen en transformeren van sporen uit hun omgeving.
Daarnaast is er Les Restes: een dinerproject op het terras van het Kasteel, waarin de resten van het eten zelf het kunstwerk vormen. En een performatieve installatie waarin licht, water en herinnering samenkomen.
15.00 – 16.00 uur Artist talk met Minne Kersten | Locatie: Koetshuis, Kamer Eyck
De dag wordt afgesloten met een artist talk van Minne Kersten, gemodereerd door Lieneke Hulshof.
Deelname: €5.